Küplüde Halk Eylemi

Yeni yol nedeniyle evlerine ve bahçelerine gidip gelemediklerini hatta karşıdan karşıya geçemez hale  geldiklerini belirten köylüler yolu trafiğe kapayarak eylem yaptı.

Yapımı devam eden Bozüyük – Mekece yolunun Küplü Köyü bölümünde yol yapım işlerinin bittiğini, ancak köye ve bahçelere giriş çıkış yolları verilmediğini iddia eden köylüler dün eylem yaptı. Yolu trafiğe kapayan köylülere Jandarma ve Polis Trafik Ekipleri olaya  müdahale etti.

Bozüyük – Mekece yolunun yapımına hızla devam ediliyor. Yolun bir an önce bitmesi için herkes seferber olurken, yol nedeniyle mağdur olan vatandaşlar ise ne yapacaklarını şaşırmış durumda. Önce kamulaştırma sorunu ile karşı karşıya kalan vatandaşlar şimdi de yapılan yoldan evlerine ve bahçelerine giriş çıkış bırakılmamasından şikayetçi.

 

 

 

Aşağı Köyün ardından şimdi de Küplü sakinleri isyanda. Küplü Köyünün tam ortasından geçen yolun güzergahının değişmesi yönündeki talepler dikkate alınmayınca, bir çok kişinin evi yol nedeniyle yıkılırken, yolun yükseltilmesi nedeniyle de evler aşağıda kaldı. En büyük sorun ise yoldan köye ve bahçelere giriş için gerekli düzenlemenin yapılmaması.

Sorunlarını dile getirmek için çalmadık kapı bırakmayan Küplü Köyü sakinlerinden yaklaşık 100 kişi yolun ortasında toplanarak yolu trafiğe kapadılar. Köylüler, yaklaşık 1 yıldır dertlerini anlatmak istediklerini ancak kimsenin kendilerini dinlemediğini belirterek, seslerini duyurmak için eylem yaptıklarını söylediler. Yaya geçidi olmadığı için vatandaşların da karşıdan karşıya geçemediklerini söyleyerek  “Küplü açık hava hapishanesi olamaz” diye slogan atan köylüler; “Önceki gün acil hastamız vardı ambulans köye giremedi. Allah korusun yangın olsa itfaiye de köye giremeyecek. Alt geçit yaptılar geçmek imkansız. Derenin yatağını değiştirdiler evler su almaya başladı. Yol bizi perişan etti. Yetkililere defalarca gittik ama çözüm bulamadılar” dediler.

Yol nedeniyle perişan olan Köylüler,  7 gün içinde gerekli düzenleme yapılmazsa yine eylem yapacaklarını söylediler.